WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır

kinematograf

Super Moderator
Super Moderator
Katılım
29 Şub 2008
Mesajlar
7,778
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Konum
İskenderun
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Pinterest
WhatsApp’a hem bilgisayarınızda hem de telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz. WhatsApp’ı bilgisayarda iki şekilde kullanabilirsiniz:

  • WhatsApp Masaüstü: İndirebileceğiniz bir uygulamadır.
  • WhatsApp Web: WhatsApp’ın tarayıcı tabanlı sürümü.
WhatsApp masaüstü uygulaması ve WhatsApp Web telefonunuzdaki WhatsApp hesabının web bazlı uzantılarıdır. Gönderip aldığınız mesajlar telefonunuz ve bilgisayarınız arasında tam olarak senkronizedir ve bu mesajları her iki cihazda da görürsünüz. Telefonunuzda yaptığınız herhangi bir aktivite bilgisayarınızdaki WhatsApp'a da yansır veya tam tersi.

WhatsApp Masaüstü’nü yüklemek için

Bilgisayarınızın internet tarayıcısından WhatsApp'ı İndir adresine gidin veya Apple App Store'dan indirin. WhatsApp'ı bilgisayarınıza ancak bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 8 (veya daha yenisi) veya macOS 10.10 (veya daha yenisi) ise yükleyebilirsiniz. WhatsApp masaüstü uygulaması bilgisayarınızın masaüstünde çalışacağından, bilgisayarınızın kendi masaüstü bildirimlerini alırsınız, daha iyi klavye kısayollarına ve daha fazlasına sahip olursunuz. Eğer işletim sisteminiz desteklenmiyorsa WhatsApp Web'i internet tarayıcınızda kullanabilirsiniz.


WhatsApp Web’e giriş yapmak için

Bilgisayarınızdaki Chrome, Firefox, Opera, Safari veya Edge tarayıcısında WhatsApp Web adresine gidin ve WhatsApp QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasıyla tarayın. Trayıcının limitlerinden dolayı bazı özellikler WhatsApp WEb'de yer almayabilir.
 
Üst