Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?

kinematograf

Super Moderator
Super Moderator
Katılım
29 Şub 2008
Mesajlar
2,985
Tepkime puanı
3
Puanları
38
Konum
İskenderun
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Pinterest
Telegram WhatsApp uygulamasına benzer ve çoklu platform desteği olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Programı kodlayan kişi ise Pavel Durov isminde Rus bir yazılımcıdır. WhatsApp’a oranla daha fazla özelliği bulunmasına karşın ne olursa olsun WhatsApp programı kadar kullanıcı sayısına ulaşamamıştır.

Gel gelelim ki WhatsApp yerine denenmek amaçlı açılan bu uygulamadan zamanlar içinde sıkılabilir yada bir daha hiç kullanmamak isteyebiliriz. Böyle bir durumda ise yapmamız gereken işlem telegram hesap silme işlemi olacaktır.

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve içinde bir çok farklı özellik bulundurarak öne çıkan program olan Telegramı gel gelelim ki ne yazık ki kullanmış olduğunuz platformdan uygulamanın ayarlarına girerek silemiyoruz. Bunun için ise bizim bir Telegram hesap silme link‘ine ihtiyacımız olacaktır. Diğer bir çok sosyal medya hesabı da bu linkler sayesinde kullanıcıların hesaplarını silmesine olanak sağlamaktadır.

Ekte vermiş olduğum linke tıklayarak sizleri bir numaranızı yazmanız gereken Telegram uygulamasına ait bir internet sayfası karşılayacaktır. Telegram hesabınızı silmeniz durumunda mesajlarınızı, gruplarınızı, kişilerinizi ve uygulamaya aynı numara ile yeniden kayıt olana kadar kesin olarak kaldıracaktır.

Telegram hesap kapatma işlemi için ise:

  • Yukarıda ki vermiş olduğum ekte ki linke tıklayın.
  • Ardından karşınıza açılan uygulamada ki “Your Phone Number” yerine kendi numaranızı girin.
  • Daha sonrasında “Next” butonuna basın.
  • Ardından Telegram hesabınızın her hangi bir işletim sistemine sahip cihazda açık olması gerekmektedir ve o uygulamaya kod gelecektir. Gelen kodu “Confirmation code” kısmına yapıştırın.
  • Ardından “Sign In” butonuna basın.
  • Daha sonrasında “Delete Your Account” sayası karşınıza çıkacaktır, burada ki gerekli alanları ve hesabı silme nedeninizi yazarak “Done” butonuna basınız.
Artık bundan sonrasında ise Telegram hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonrasında ise tekrar kayıt olana kadar kendi numaranız ve kullanıcı adınız ile giriş yapamazsınız ve tüm konuşmalarınıza varana kadar temizlenmiş bir şekilde olacaktır.
 
Üst