Telegram Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir?

kinematograf

Super Moderator
Super Moderator
Katılım
29 Şub 2008
Mesajlar
2,985
Tepkime puanı
3
Puanları
38
Konum
İskenderun
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Pinterest
Telegramda Çevrimiçi Durumunu Gizleme Tüm çevrimiçi uygulamalar ve siteler, insanların etkinliğini ve durumunu izliyor gibi görünüyor. Bazı durumlarda, bu uygun olabilir, ancak çoğu zaman müdahaleci ve gizliliğinizi ihlal eder. Temel olarak, artık gizlilik yoktur.

Çevrimiçiyseniz, hemen hemen herkes tarafından görülebilir. Aynı şey Telgraf için de geçerli; harika bir yeni mesajlaşma uygulaması. Ancak varsayılan olarak tüm bağlantılarınız çevrimiçi durumunuzu görebilir. Bu biraz sinir bozucu ve hoş olmayan olabilir.

Telegram’daki çevrimiçi durumunuzu tüm büyük platformlarda (Android, iOS, Mac vb.) Nasıl gizleyeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Çevrimiçi Durum Genel Olarak Nasıl Çalışır?
Telegram çok popüler bir mesajlaşma uygulaması haline geliyor. İnanılmaz hızlı ve güvenli, bu da birçok insan için çekici. Facebook, sızdırılmış kişisel bilgiler vb. Dahil olmak üzere birçok gizlilik fiyakosuna sahip olduğundan, birçok kullanıcı bunu kullanmayı bırakmaya karar verdi.

Bazı insanlar hala Messenger kullanıyor, ancak Facebook’u tamamen terk etmek daha akıllı bir hareket gibi görünüyor. Instagram’ın Facebook ile aynı sorunları var ve WhatsApp için de aynı şey geçerli. Esasen, bu uygulamaların tümü Facebook’a aittir ve bu nedenle aynı sorunları sunar.

Telegram bu büyük oyunculardan bir iki şey aldı. Çevrimiçi durumları diğer tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi çalışır. Telegram’a her bağlandığınızda, bağlantılarınız çevrimiçi olduğunuzu görebilir.

Bu, takip ile kolayca karşılaştırılabilir, çünkü modern teknoloji aslında bunu yapıyor. Hepimiz buna çok fazla dikkat etmemeyi seçiyoruz, ancak biraz düşünürseniz, oldukça tatsız ve gereksizdir.

Telegram Çevrimiçi Durum Nasıl Çalışır
Bunu kolayca önleyebilir ve Telegram’daki çevrimiçi durum ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bunu yaparsanız, çevrimiçi durumunuzu tüm bağlantılarınıza göstermek yerine, Telegram onlara yakın zamanda aktif olduğunuzu gösterir.

Son zamanlarda aktif durum birkaç şey anlamına gelebilir ve alternatif kadar doğru değildir. Bunun her iki yöne de gittiğini bilmelisiniz, yani çevrimiçi durumunuzu devre dışı bırakırsanız kişilerinizin çevrimiçi durumunu da göremezsiniz.

Bu sadece adil görünüyor. İnsanların işlerini düşünmelerini istiyorsanız, kendi işlerinizi de düşünün. Gerçek zamanlı bir konuşma yapmak istiyorsanız, telefon görüşmeleri daha iyi bir seçenek gibi görünür. Manifatura iyi bir alternatiftir, kişi zamanı olduğunda cevap verecektir. Aynı şey Telegram’da mesajlaşma için de geçerli.

İnsanlar gerçekten gerçekçi olmayan beklentilere sahipler ve hemen bir cevap bekliyorlar. Meşgul biriyseniz veya gizliliğinize değer veriyorsanız çevrimiçi durumunuzu devre dışı bırakmayı düşünün.

Telegram’da Çevrimiçi Durum Nasıl Gizlenir
Telegram’ı Android, Windows, macOS, iOS vb. Dahil olmak üzere birçok işletim sisteminde kullanabilirsiniz. Telegram’ın resmi web sitesinden en son uygulama sürümünü indirdiğinizden emin olun. Hazır olduğunuzda, iOS ve Android cihazlarda Telegram’daki çevrimiçi durumunuzu gizlemek için adımları izleyin:

 1. Akıllı telefnunuzda veya tabletinizde Telegram’ı başlatın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki hamburger simgesine dokunun (üç yatay çizgi).
 3. Açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
 4. Ardından Gizlilik ve Güvenlik’i seçin.
 5. Son Görülme seçeneğini belirleyin.
 6. Herkes, Kişilerim ve Kimseler arasından seçim yapın. Kimseyi seçmenizi öneririz. Onay işareti simgesini seçerek değişikliği onaylayın.
 7. İstemi OK ile onaylayın.
Bilgisayarda Çevrimiçi Durum Nasıl Gizlenir
Mac veya Windows bilgisayar kullanıyorsanız Telegram’daki çevrimiçi durumunuzu değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Telegram uygulamasını açın.
 2. Hamburger menüsünü tıklayın.
 3. Seçenekler listesinden Ayarlar’ı seçin.
 4. Ardından Son Görülen Gizlilik’i (Gizlilik ve Güvenlik sekmesi) seçin.
 5. Kimse (veya kişilerim) seçeneğini belirleyin.
 6. Kaydet’i tıklayın.
 7. İstemi Devam ile onaylayın.
Telegram’daki çevrimiçi durumu bu şekilde devre dışı bırakırsınız. Daha önce de belirtildiği gibi, bu her iki yönde de olacaktır. Bu nedenle Kimse’yi seçtiyseniz, Telegram’da kimsenin çevrimiçi durumunu göremezsiniz, ancak kendiniz de gizli kalırsınız.

Yalnızca Kişilerim’i seçerseniz, kimin çevrimiçi olduğunu takip edebilirsiniz. Şahsen, çevrimiçi gizliliğinizin iptal edilmesinin fiyatına değecek bir yetenek bulamıyorum. Belki bu sana yakışır, ama her biri kendi başına.

Genel olarak
Çevrimiçi gizlilik bir efsanedir. Paranoyak görünmüyor, ancak kişisel bilgilerinizi çevrimiçi paylaşırken dikkatli olmalısınız. Çevrimiçi durumunuz, mevcut etkinliğiniz için harika bir hediye. Elbette, arkadaşlarınıza ve ailenize her zaman nerede olduğunuzu bildirmek harika, ancak bu bilgiler yabancılara verilmemelidir.

Dikkatsizseniz, insanlar IP’nizi kolayca izleyebilir ve gerçek fiziksel konumunuzu bulabilir. Çevrimiçi durumunuzu tüm uygulamalarda ve sosyal medyada devre dışı bırakmak en iyisidir. Bir adım daha ileri gidebilir ve gizliliğinizi sağlamak için bir VPN hizmeti kullanabilirsiniz.
 
Üst