Tekirdağ'da sel can aldı

HaldunS

New member
Katılım
12 Eki 2007
Mesajlar
162
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Eski?ehir
Tekirdağ'da sel can aldı

16 Kasım 2007 Cuma 15:34
Ekli dosyayı görüntüle 632
Terkirdağ sular altında kaldı. Sel sularına kapılan 1 kişi hayatını kaybetti.

Tekirdağ'da sağanak yağış şehri sular altında bıraktı. Çok sayıda ev ve işyerini su basarken, adeta harabeye dönen şehirde araçlar birbirine girdi. İlçelere bağlantılı tüm kavşaklarda trafik tamamen durdu. Sel sularına kapılan 1 kişi hayatını kaybetti.

Tekirdağ'da dün gece yarısı başlayan sağanak yağış hayatı felç etti. İl merkezinde özellikle Ördeklidere Mahallesi ve Cumhuriyet Meydanı'nda etkili olan sel sular birçok işyerini evi sular altında bıraktı. Belediye Başkanlığı anons yaparak çok zorunlu olmadıkça küçük araçlarına trafiğe çıkmamasını istedi. Öte yandan, sel nedeniyle Cafer Tayyer İlköğretim Okulu'nda mahsur kalan öğrenciler sivil savunma ekiplerince kurtarıldı.

Ördeklidere Turgut mahallesinde yaşayan 65 yaşındaki Hatice Gülbahar ise sular altında kalan evinde boğularak hayatını kaybetti. Vatandaşların çabaları ile çıkarılan Gülbahar'ın cesedi Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Belediye görevlileri ellerindeki megafonlar ile vatandaşların 2. katlara çıkmasını ve mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamalarını istedi. Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan yağmur şiddetle devam ettiği için çalışmaların tespit aşamasında olduğunu söyledi.

Tekirdağ İl merkezindeki sel felaketi şiddetini artırırken ilçeler de sağanak yağışın etkisiyle sel sularının altında kaldı. Özellikle Çerkezköy'de yıldırım düşmesi sonucu elektriklerin kesildiği ve çok sayıda ev ve işyerlerini su bastığı belirtildi. Kumbağ, Malkara ve Barbaros'ta ise sağanak yağış nedeniyle bir çok sevin sular altında kaldığı bildirildi.


Alıntı
 
Üst