Kurtulu? sava?? y?llar? gibi

HaldunS

New member
Kurtulu? sava?? y?llar? gibi

24 Ekim 2007 Çar?amba 13:53

Da?l?ca sald?r?s?nda o?lu yaraland?. Erin annesinden ça?r? var.

Hakkari'nin Da?l?ca bölgesinde ç?kan çat??mada yaralanan Piyade Er Ya?ar K?ymaz'?n annesi Latife K?ymaz, ''Mehmetçi?e cephane ta??mak istiyorum'' dedi.

Latife K?ymaz, AA muhabirine yapt??? aç?klamada, Hakkari'deki çat??mada o?lu Ya?ar K?ymaz'?n vücuduna isabet eden 3 kur?unla yaraland???n? belirterek, ?unlar? kaydetti:

''Çat??ma haberini ald???mda her asker annesi gibi dünyam y?k?ld?. O?luma ula?mak için her yolu denedim. En sonunda tedavi gördü?ü hastaneden beni arad?. (?yiyim) dedi. Yaralar?n? benden saklad?. Ama ya?ad??? için çok mutluyum.''

Ayn? çat??mada Aste?men Mehmet Bozku?'un, o?lunun kollar?nda ?ehit oldu?unu ifade eden K?ymaz, ''?ehit Mehmet Bozku?'un timindeydi o?lum. Çat??mada beraberlermi?. Komutan? kollar?nda ?ehit dü?mü?. Tek iste?im bir an önce o?luma kavu?mak. Askerli?inin bitmesine 20 gün vard?'' dedi.

Latife K?ymaz, hala olay?n ?okunu üzerinden atamad???n? belirterek, ?unlar? söyledi:

''Biz de o?ullar?m?z?n yan?na gidelim. Kurtulu? Sava??'ndaki gibi Mehmetlerimize cephane ta??yal?m. Onlar?n yemeklerini yapal?m. Gerekirse onlarla birlikte cepheye gidelim. Ama bu terör bitsin art?k. Biz çocuklar?m?z? kuru ekmek so?anla büyüttük. Vatan? korusunlar diye askere gönderdik. Onlara gelen kur?un, bize gelsin. Onlar ölece?ine bizler ölelim.''

Baba Ali K?ymaz ise o?lunun sa?l?k durumuyla ilgili yeterli haber alamad???n? ifade ederek, ''Tüm Türkiye bu terörün bitmesini istiyor. Yapacak ne varsa yap?ls?n. Ancak çocuklar?m?z ?ehit dü?mesin art?k'' dedi.

Kaynak: A.A.

Al?nt?