Google Site Haritası Raporu Okuma

kinematograf

Super Moderator
Super Moderator
Katılım
29 Şub 2008
Mesajlar
2,986
Tepkime puanı
4
Puanları
38
Konum
İskenderun
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Pinterest
Raporu okuma

 • Bu rapor, yalnızca bu raporu kullanarak gönderdiğiniz site haritalarını gösterir. robots.txt referansı veya başka keşif yöntemleri aracılığıyla bulunan hiçbir site haritasını göstermez. Ancak bir site haritasını başka yöntemlerle bulmuş olsak bile, başarı ve hata oranlarımızı takip etmek için site haritasını bu raporu kullanarak gönderebilirsiniz.
 • Raporda yalnızca mevcut mülkte bulunan site haritaları gösterilir.
 • Site haritanızda resim, video veya haber URL'leri gönderebilirsiniz. Ancak şu anda raporda bu tür URL'lerle ilgili veri gösterilmemektedir.

Her site haritası için aşağıdaki bilgiler gösterilir:

Site Haritası URL'si
Site haritasının yayınlandığı URL (mülk köküne göre).TürSite haritasının türü. Olası değerler:

 • Site haritası: XML veya metin biçimindeki site haritası.
 • Site haritası dizini: Site haritalarının bir site haritası
 • RSS: RSS özet akışı biçimindeki site haritası.
 • Atom: Atom özet akışı biçimindeki site haritası.
 • Bilinmiyor: Gönderilen dosya bilinen bir site haritası türü değildir veya site haritası henüz işlenmemiştir.
Gönderildi Site haritasının bu rapor kullanılarak en son Google'a gönderildiği tarih.Son okuma tarihiSite haritasının Google tarafından son işlendiği tarih.DurumGönderme veya tarama durumu. Olası değerler:

 • Başarılı: Site haritası yüklenmiş ve hatasız bir şekilde başarıyla işlenmiştir. Tüm URL'ler tarama için sıraya alınır.
 • Hata içeriyor: Site haritası ayrıştırılabilir ancak en az bir hata içeriyor; site haritasından ayrıştırılabilen URL'ler tarama için sıraya alınır. Hata listesini görmek için tablodaki site haritasını tıklayın.
 • Getirilemedi: Site haritası bazı nedenlerle getirilememiştir. Bunun nedenini öğrenmek için URL Denetleme aracınıkullanarak site haritasında canlı test yapın:
  1. "Yeni site haritası ekle" seçeneğinden yol önekini kopyalayarak site haritanızın tam yolunu belirtin ve gönderilen site haritasının göreli yolunu ekleyin. Örneğin: https://example.com/sitemaps/mobile/sitemap.txt. Google'ın kullandığı URL'yi test ettiğinizden emin olmak için rapordan kopyalanan değerleri kullanın.
  2. URL Denetleme aracında Canlı test'i tıklayın. Bu test, site haritasının var olup olmadığı ve Google tarafından getirilip getirilemeyeceği konusunda bilgi verecektir.
Keşfedilen URL sayısıSite haritasında listelenen URL'lerin sayısı. Bir site haritası dizini söz konusuysa sayı, başvurulan tüm site haritalarındaki tüm URL'lerin sayısıdır. Aynı URL'ler yalnızca bir kez sayılır.

Bu site haritasındaki tüm URL'lerin dizin kapsamını gösteren bir rapor açar. Site haritası dizini söz konusu olduğunda, alt site haritalarında listelenen tüm URL'leri içerir.
 
Üst