Forum Kurallari

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YaRGI

Administrator
Administrator
Katılım
30 Eyl 2007
Mesajlar
1,901
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Turkdigital Forum Kuralları

Forumları kullanabilmek için kullanıcılar birer kullanıcı adı, şifre ve geçerli bir e-posta adresi vermek zorundadır. Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden ne Sistem Yetkilisi ne de Bölüm yetkılıleri sorumlu degildir. Unutmayınız ki bu siteye yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Bu nedenle kişisel bilgileri paylaşma kararı verirken dikkatli olunuz.
Bu sözleşme ile bizi (burada ya da baska bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen verilerin herhangi bir nedenle tarafımızdan silinmesi ya da değistirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız

Bunun haricinde

1 - Turkdigital Forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla bilgi aliş-verişinde bulunulması amacıyla kurulmuştur. Amaç dışı kullanılması yasaktır. Tesbit edildiği takdirde bu işi yapan üyenin üyeliği derhal silinecektir.

2 - Dini, politik, ırkçılık ve siyasi propoganda, hakaret anlamında, ahlaka aykırı, küfürlü yazılar yasaktır.

3 - Şahsa iletilmek üzere veya gereksiz yere bir topic açmak, açılan konuya ilgisi olmayan bir mesaj yazmak, uyarmaksızın silinecektir.

4 - Forumumuzda reklam amaclı yazı yazmak yada, yine reklam amaçlı imza bölümünde linkyada image kullanmak sadece ADMIN' in iznine bağlıdır.

5 - Mesaj yazarken büyük harf kullanmak karşıdaki şahsa bağırmak anlamına geleceği icin büyük harfler ile yazı yazmamaya özen gösteriniz.

6 - Almak istediğiniz Nick 'ler ahlaka aykırı olmamalıdır. Aksi takdir de üyelik iptali söz konusudur Ayrıca istisnalar haricinde nick değişimi yapılmamaktadır

7 - Üyelerin yazı yazmadığı ,foruma hergün girmediği gibi durumlarda bazı forum sitelerinin uyguladığı gibi ÜYELİKLERİ SİLİNMEYECEKTİR. Hiç bir üyemiz foruma yazı yazmak ve siteyi sık sık ziyaret etmek zorunda değidir. Bunun haricinde üyemizin ; forumumuza üye olupta bir süre sonra üyeliğinin silinmesini istemesi yada üyeliği ile beraber yazdığı mesajlarında silinmesini isteme hakkı yoktur. Kesinlikle üyelik ve buna bağlı olarak mesajları silinmez. Buna bağlı olarak yazdığınızdan mesajlar kendi sorumluluğunuzda olduğundan bu konuya dikkat ediniz

8 - Forum ve bölüm yöneticileri , yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir.

9 - Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla Nick ile farklı kişilermis gibi görüş belirttiğini tespit ettiği durumunda, kişinin tüm mesajlari silinecektir ve üyeliği iptal edilecektir.

10 - Üyeler yeni bir Topic açmadan önce, o konu önceden işlenmiş mi diye kontrol etmeleri gerekir. Konu bulunmadığında Forum'un arama özeliği kullanılanır.

11 - Türkiyede bulunan Digital Platformlar (Dıgıturk - D-Smard - Doğuş Grubu şifreli yayınları ve eklenecek her türlü paralı yayınlar) hakkında illegal izlenmeye yönelik yazı yazmak, dosya upload etmek, link vermek kesinlikle yasaktır. Forumda bu konularla ilgili yazılardan Turkdigital forum sorumlu değildir. Aksini yapanların üyeler uyarılacak 2. uyarıdan sonra hala devam eden üyelerin üyelikleri uyarı yapılmadan silinecektir.

12 - Ülke güvenliğini tehlikeye sokacak ve T.C. Anayasasının suç olarak nitelendirdiği bilgi-belge-video-resim v.s. konular hakkında topic açmak mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Aksi durumunda topic yada mesaj silinir üye yapmış olduğu harekete göre uyarılır yada süresiz olarak forumdan banlanır.

13 - Forumda yazılan bir yazı veya belgeyi başka forumda yayınladığı görülen üyeler , yazdıkları yerde alıntı olduğunu belirtmezlerse bunun tesbiti halinde kesinlikle üyelikleri silinecektir. Yine aynı şekilde Turkdigital Forum dışından alınan her bilgi bire bir yada kısmen dahi olsa gönderilen mesajlarda , mesajın üstüne yada altına kaynak belirtme zorunluluğu vardır.

14 - Forum içinde veya forum tarafından kaynak olarak gösterilen linklerde bulunan dosya ve dökümanlara rağmen kasıtlı olarak başka foruma yada upload sitesine çıkar amaçlı hiç bir link kabul edilmez, düzeltilir ve üye uyarılır.

15 - Üyelik isteyen hiç bir forum linki mesaj içerisinde yönlendirme amacı taşıyorsa kabul edilmeyecektir. Üye uyarılacak mesaj düzenlenecektir.Ayrıca topiç açarak Üye olma şartı koyan bir link vermek yada tanıtımını yapmak yasaktır.Aksi durumda topiç silinecek ve üye uyarı alacaktır.

16 - Diğer forumlar, gruplar veya kişiler , bir marka yada markayı temsil eden bir firma aleyhindeki veya bunları hedef alan yazılar silinecek ve yazan kişiler uyarılmadan Forumdan Banlanacaktır.

17 - Forum yönetimine yada üyelere karşı saygısızca davranan, ahlak kurallarını zorlayan üyelerin foruma girişi yasaklanacaktır.

18 - Açılan konular görülen lüzum üzerine yetkililer tarafından taşınabilir, değiştirilebilir ve düzeltilebilir.

19 - Forum üzerindeki Email veya PM (ÖM) sitemini kullanarak kesinlikle ticari çıkar amaçlı mesaj gönderilemez. Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma hakkına sahiptir.


20 – Teknik konular için forum yönetimine pm atmayınız, kesinlikle cevap verilmeyecektir.

ÖNEMLİ :

Turkdigital Forum kurallarını lüzumlu olduğu hallerde değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen gecerlidir. Daha önce böyle bir kural yoktu diye itiraz kabul edilemez.

Forum' a üye olan şahıslar yukarıda yazılan bilgileri kabul etmiş sayılır.

Saygılarımızla
Turkdigital Forum Yönetimi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst