Fethiye'de yeni felaket!

HaldunS

New member
Katılım
12 Eki 2007
Mesajlar
162
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Eski?ehir
Fethiye'de yeni felaket!

13 Kasım 2007 Salı 19:08
Ekli dosyayı görüntüle 559
Fethiye'nin Antalya sınırında bulunan iki belde ve bir köy sular altında kaldı.

Hafta sonu fırtına ve hortumun meydana getirdiği hasarın henüz yaraları sarılamadan Fethiye'nin Antalya sınırında bulunan iki belde ve bir köy sular altında kaldı.

Karaköy'den başlayarak Kumluova ile Karadere'yi etkisi altına alan şiddetli yağmur, 2 saatte Olcak ve Elifler derelerinin taşmasına neden oldu. Derenin taşması sonrasında Karaköy'de bulunan 50 ev ve yaklaşık 900 dönüm sera, Kumluova ile Karadere beldelerinde ise yaklaşık 9 bin dönüm sera sular altında kaldı. İki belde en son 1999 yılında aynı felaketle karşılaşmış, çok sayıda ev ve sera zarar görmüştü.

Sel sonrasında iki belde de göle dönerken, insanlar seralarına traktörler üzerinde gidebildi. Sera içerisindeki ürünler 1 metreyi bulan suyun altında kaldı. Köylüler ürünlerini kurtarabilmek için bellerine kadar gelen suyun içerisine girdi.

Sel felaketi bazı evleri de etkisi altına alırken, insanlar evlerinden çıkmakta zorlandı. 2 saat içerisinde bir köy ve 2 beldede hayatı felç eden selden hayvanlar da etkilendi. Çok sayıda kümes hayvanı sel sularında boğularak telef olurken, serada boğulma tehlikesi geçiren bir kediyi çiftçiler kürekle kurtardı.

Kaynak: Cihan

Alıntı
 
Üst