FEDA Sırası Liverpool'da

CONKER

New member
Katılım
6 Eki 2009
Mesajlar
176
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
Bir yandan maddi sorunlarla boğuşan Beşiktaş, diğer yandan İngiliz futbolunun yıldız ismi Joe Cole’a göz dikti. 30 yaşındaki oyuncuyu bir yıl kiralamak isteyen Kartal, 5.8 milyon euro tutarındaki yıllık parasının yarısını Liverpool’un ödemesini istiyor.


Beşiktaş; Fernandes, Almeida ve Hilbert dışındaki yabancılarını elden çıkarmanın hesaplarını yaparken, diğer yandan da gelecek sezonun takımını şekillendirmeyi düşünüyor. Bundan dolayı çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlıların gündemine bomba bir isim geldi. Kartal, Liverpool ile sözleşmesi bulunan Joe Cole’u kiralık olarak transfer etmek için harekete geçti.

Teknik Direktör Samet Aybaba’nın istediği isimler arasında yer alan İngiliz orta saha oyuncusunu siyah-beyazlılara katmak için harekete geçen Beşiktaş, çok yüksek bir mali tablo ile karşı karşıya kaldı. Cole’u takımda düşünmeyen, buna karşın 2014 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan oyuncuyu gönderemeyen İngiliz kulübü, Joe Cole’u Fransa’nın Lille takımına kiralamıştı.

Yeni sezon için de bu kez devreye giren Beşiktaş, 5.8 milyon euro tutan yıllık parasının kendisine ağır geleceğini belirtti, Liverpool ile bu konuda uzlaşma yapmayı önerdi. Siyah-beyazlıların, bu paranın ancak yarısını ödeyebileceğini söylediği, kalan kısmında İngiliz kulübünden yardım istediği vurgulandı.

Birçok yabancısıyla yollarını ayırmaya hazırlanan siyah-beyazlılarda, Joe Cole için özellikle Teknik Direktör Samet Aybaba’nın ısrarcı olduğu vurgulandı.

Kaynak
 
Üst