Avcı, Hiddink'i arattı

Messi

Moderator
Moderator
Katılım
7 Haz 2009
Mesajlar
2,300
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde gruptaki ilk 4 maçında 3 puanda kalan A Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası eleme gruplarında aynı periyotta, 1994 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nden sonra en az puanı topladı.2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'nda ilk 4 maç sonucunda 3 puan toplayabilen ve finallere katılma umutlarını oldukça azaltan A Milli Futbol Takımı, büyük organizasyonların eleme gruplarında 10 turnuva sonra en başarısız başlangıcı yaptı.

Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde 4 maç sonucu 3 puanda kalan milliler, 1994 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin ardından en kötü startı verdi.

Sepp Piontek yönetiminde 1994 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde gruptaki ilk 4 maçında 3 puan toplayabilen ay-yıldızlı ekip, aradan geçen 10 organizasyon sonra Abdullah Avcı yönetiminde, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde yine ilk 4 maçta 3 puanda kaldı.

AVCI, HIDDINK'İN 3 PUAN GERİSİNDE

Romanya ve Macaristan yenilgilerinin ardından eleştirilen Abdullah Avcı, yerine göreve geldiği Guus Hiddink ilk 4 resmi maçlar itibariyle 3 puan gerisinde kaldı.

Türkiye, Hollandalı teknik adam yönetiminde 2012 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 4 maç sonunda 6 puan toplamıştı.

EN ÇOK PUAN TERİM İLE

A Milli Futbol Takımı, büyük organizasyonların eleme gruplarında söz konusu dönemde ilk 4 maçlar itibariyle en çok puanı, Fatih Terim yönetiminde 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde topladı.

Türkiye'nin şampiyona biletini alarak, yarı final oynama başarısı gösterdiği 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda ilk 4 maçını da kazanan milliler, son dönemin en iyi grup başlangıcını yapmıştı.
 
Üst